Koleksioni Auden


Koleksion Auden te gjitha modelet nga ky koleksioni kane materialin 100% bamboo

Bambu bën një material të mrekullueshëm veshjesh. Për shkak të fibrave të saj të zbrazëta, ajo ka aftësi të jashtëzakonshme të frymëmarrjes. Fibra është e mbushur me mikro boshllëqe dhe mikro vrima, të cilat lejojnë thithjen dhe ajrosjen më të mirë të lagështisë sesa fibrat e tjera.

 

Komoditeti: Veshja e bambusë është shumë e rehatshme, shumë e frymëmarrëse, largon lagështinë nga lëkura, thahet shpejtë dhe me rregullim termik. Pëlhura bambu është anti-statike kështu që nuk ngjitet. Shpesh përshkruhet se ka "butësinë ultra të kashmirit dhe shkëlqimin e mëndafshit".

Antibakterial: Bambu është natyrshëm antibakterial për shkak të një bio-agjenti që japonezët e kanë quajtur "kun", i cili i reziston rritjes së baktereve në fibra. Kjo zakonisht bartet në produktin e përfunduar, duke e lejuar atë gjithashtu që t'i rezistojë rritjes së baktereve që shkaktojnë erëra edhe pas larjeve të shumta. Kjo eliminon nevojën për trajtim kimik anti-mikrob, i cili dihet se shkakton reaksion alergjik dhe nuk është miqësor ndaj mjedisit. Kjo gjithashtu do të thotë që veshja duhet të lahet më rrallë, duke kursyer energji dhe duke bërë që rrobat të zgjasin më shumë.

Rregullimi termik: A nuk do të ishte mirë të kishit një pëlhurë që ju bën të ndiheni më të freskët në mot të nxehtë dhe më të ngrohtë në mot të freskët? Tingëllon si një paradoks, apo jo? Bambu e bën këtë.
Aftësia superiore e absorbimit: Fibra e bambusë është shumë më absorbuese sesa pambuku dhe thahet më shpejt sesa pambuku. Në mot të ngrohtë dhe të lagësht, veshjet e bambusë nuk ngjiten në lëkurë. Ju mban më të thatë, të freskët dhe më të rehatshëm.

Hipoalergjik: Bambu është natyrisht hipoalergjik, që do të thotë se ka më pak të ngjarë të shkaktojë një reaksion alergjik tek individë të ndjeshëm.

Rezistent ndaj rrudhave: Veshjet nga bambu natyrshëm janë më rezistente në rrudha sesa pambuku. Ndërsa mund të kërkojë ende hekurosje pas larjes, pëlhura bambu mund të hekuroset në një temperaturë më të ulët se pambuku.403

Access Denied

You do not have permission to view this page

Please contact {%adminContact%} for assistance or refresh the page to retry

TR,RU,AZ,KZ,IT,LV
none
none
none
none
desire-in-line.myshopify.com